A modern technológián alapuló, környezetbarát és korszerű mennyezeti fűtés nemcsak az otthon melegen tartására, de a nyári meleg időszakban annak akár a hűtésére is kiválóan alkalmazható. Ezt a fűtési rendszert többnyire a padlófűtéssel együtt szokták használni, főleg nagyobb házak esetében, de hatásfoka anélkül is megfelelő lehet. 

 

Miért érdemes mennyezetfűtésre váltani és milyen kényelmi dolgok állhatnak még a fűtéskorszerűsítés mögött? Cikkünkben utánajárunk!

 

Milyen előnyei vannak a mennyezetfűtésnek?

A remekül szabályozható rendszer a beépítés módjától függően akár helyiségenként is képes megadni azt a hőfokot, amit szeretnénk. A termosztát pedig segít abban, hogy a rendszer a ki-bekapcsolás segítségével költséghatékonyan működhessen. Viszonylag vékony csővezetékein keresztül maximum 40-45 °C-os vizet áramoltat, amihez kevesebb víz és felfűtési áram szükséges. Ezáltal a rezsiköltségek még tovább csökkennek. Aki mégis nullára szeretné kihozni az áramköltséget, annak érdemes elgondolkodnia egy napelemes megoldáson is. 

 

A mennyezetfűtés ugyanis összekapcsolható a környezetbarát és fenntartható, tiszta energiát előállító napelemes rendszerekkel is. Ráadásul ez akár az otthonfelújítási támogatás keretein belül is megtehető, így a telepítési költségek mind a napelemre, mind a fűtési rendszerre nézve akár el is feleződhet.

 

Fűtés mellett még hűtésre is képes a rendszer, így nincs szükség egy zajos, nagy áramigényű és akár allergiát is okozó klímaberendezés felszerelésére. A mennyezeti fűtés egy rendszeren belül megoldja mindezt, ráadásul energiahatékonyan, pénztárcabarát módon és környezetkímélőbben. A hatékonyságot tekintve pedig nincsenek bútorok az útban, így a hatásfoka is remek!

 

Milyen házakban érdemes elgondolkodni a kialakításon? 

Legyen szó használt ingatlanról, vagy új építésű házról; a mennyezetfűtési rendszer nyugodtan beépíthető. Használt lakások vagy házak esetén azonban érdemes figyelni arra, hogy a fűtés korszerűsítése során vagy lehetőleg felújítás előtt építsük be a rendszert, ugyanis ez a burkolatok újragondolásával járhat.

 

A száraz vagy a nedves mennyezeti fűtés beépítése annyira tiszta technológiának számít, hogy utána elég egy festés vagy egy vakolás ahhoz, hogy esztétikus látványban legyen részünk! Ráadásul a rendszer összeköthető további felületfűtési rendszerekkel: a padlófűtéssel és a falfűtéssel is.

 

Nemcsak fűtésre, hanem hűtésre is használható!

A téli hidegben és az őszi-tavaszi kiszámíthatatlan időjárásban is remekül helyt áll a fűtésben a mennyezetfűtési rendszer. Azonban nemcsak erre érdemes gondolni, hanem a közelgő kánikulára is. Mivel egyre enyhébbek a telek ezért egyre forróbbá válnak a nyarak, ami sajnos már az emberi szervezetre is rossz hatással van. Ezért fontos, hogy legyen hová menekülni a forróság elől, így egy hűtött lakás vagy ház tökéletes megoldás lehet.

 

A fűtés korszerűsítésével érdemes elgondolkodni tehát a mennyezeti fűtés beépítésén, hiszen a fűtéssel egyazon rendszerben indítható el a hűtési folyamat. Alacsony rezsiköltségek mellett szabályozható hőfokot állíthatunk be otthonunkban a levegő hűtésére. A munkálatok igen hamar készen lehetnek, így nagyobb időkiesést sem okoz a beépítés. Nyáron pedig a kánikula alatt már csak élvezni kell a hűtés adta kellemes környezetet!


 

Kérdés esetén keress fel minket bátran elérhetőségeink egyikén! Szakértő munkatársaink szívesen segítenek a mennyezetfűtéssel kapcsolatos elakadásokban, tervezési és kivitelezési kérdésekben is. 

 

Pályázati logó