Új ház vásárlásakor vagy a meglévő felújításakor bizony komoly problémába ütközhetünk a ház méretéből adódóan: Vajon elég lesz csak a padlófűtés, vagy érdemes ezt kiegészíteni más felületeken is? 

 

A korszerű és modern épületek ma már nem gondolkodnak hagyományos fűtési rendszerekben. Mégpedig azért nem, mert szem előtt tartják az energiahatékonyságot, a jövőbe mutató trendeket, és még a kényelmet is! Ma már egyre többen használják ki a felületfűtés okozta előnyöket, de vajon hová is való ez pontosan? Milyen extra funkciókkal bír, amiről esetleg még nem tudunk? Cikkünkből minden kiderül!

 

Mit tud a felületi fűtés? 

Az egyik legnagyobb előnye talán a gyors telepíthetősége, hiszen akár napok alatt is elkészülhet. A felmérést követő előre egyeztetett időpontban a fűtési rendszer elemei a helyükre kerülnek, majd a kiválasztott burkolat is rákerül. A burkolat megválasztásakor fontos tudni, hogy melyik anyag vezeti hatékonyan a hőt és mennyi ideig képes tartani azt.

 

Padlófűtés esetén a tömör anyagok közül a leghatékonyabb a kő és a járólap, azonban fából készült tömör burkolattal is befedhetjük a padlót. Ha viszont a laminált padló vagy a linóleum mellett döntünk, akkor akár még gyorsabban is készen lehetünk! Falak esetén pedig szinte bármilyen tömör anyag tökéletes a célra!

 

A másik legnagyobb előny az energiahatékonyságban rejlik. A kisebb átmérő miatt kevesebb víz keringetésére; illetve a víz felmelegítéséhez kevesebb energiára van szükség. A felületfűtéshez ugyanis elegendő a körülbelül 40-42 °C-os hőmérséklet ahhoz, hogy a megfelelő meleget adja át az ott lakóknak. Mindemellett a rendszer képes az önszabályozásra egy beépített okos szabályozó által, ahol beállíthatjuk a kívánt hőmérsékleti értéket és a fűtési vagy hűtési üzemmódot is a megfelelő évszakokban.

 

Mikor milyen felületi rendszereket érdemes használni?

Kis ház, nagy ház? Padlás, vagy sarokház? Sorház vagy lakás? Milyen ingatlan típusba milyen felületfűtés kerüljön?

 

Padlófűtés

Legyen szó lakásról, sorházról vagy akár egy közepes házról; a padlófűtés bizony felveszi a harcot a hideggel szemben. A lakások és sorházak nagy előnye, hogy a szomszédoktól érkező meleg nem hagyja kihűlni a falakat. Így bőven elég a padlófűtés használata. 

 

Közepes vagy nagy házak esetén szintén jó szolgálatot tehet a padlófűtés, hiszen egyenletesen melegíti fel a levegőt a helyiségekben, ráadásul az alulról érkező hideget is elszigeteli tőlünk. Tehát a padlófűtés mindenhová javasolt korszerű fűtési rendszer. 

 

Falfűtés

Előfordulhat, hogy a házunk, sarokházunk egy szeles helyen van, így a falak erősebb hidegnek lehetnek kitéve. Ha pedig a ház óriási, akkor a padlófűtés már nem biztos, hogy elég a hatalmas tér kiszolgálására. Ilyenkor jöhet jól a felületi fűtés, ami a falak nedvesedését is remekül legyőzi!

 

Mennyezetfűtés

Amennyiben a padlás nyitott valahol, vagy egyszerűen csak hatalmas, úgy a mennyezetfűtés segít távol tartani a hideget a fűtés elindításával. Azonban ha a nyáron lenne szükség a ház hűtésére, akkor mind a fal, mind a mennyezetfűtés alkalmas erre!


 

Kérdésed van? Árajánlatot kérnél? Keress minket bizalommal elérhetőségeink egyikén!

 

Pályázati logó