Ha otthonunk fűtésének megtervezéséről van szó, már nem csak a hagyományos fűtési megoldások közül választhatunk. Léteznek ugyanis olyan alternatívák, amik már újabb, gazdaságosabb és jobb hőeloszlást biztosítanak számunkra.

Az egyik ilyen a mennyezetfűtés, amit fő vagy kiegészítő megoldásként, hűtésre és fűtésre egyaránt alkalmazhatjuk. Nézzük meg miért érdemes a mennyezetfűtés mellett döntenünk!

 

Miért jobb megoldás a mennyezetfűtés?

A mennyezetfűtés, a padlófűtéshez hasonlóan egy láthatatlan, esztétikus megoldás otthonunk számára. Nem kell a kiállásokkal bajlódni, észrevétlenül tölti meg a szobákat az egyenletes, kellemes melegség érzésével.

 

A mennyezetfűtés kiváló megoldás családunk tagjai számára, hiszen gyorsan felmelegszik, használata során pedig kevés hőveszteség keletkezik.

A mennyezetfűtést ráadásul hűtésre is használhatjuk, ami sokkal egészségesebb megoldás a klímával szemben.

 

Hogyan működik a mennyezetfűtés?

A gipszkartonba épített csőrendszer a padlófűtéshez hasonlóan meleg vizet keringet a rendszerben. Ennek segítségével képes felmelegíteni a körülötte lévő légréteget is.

A padlófűtéshez hasonlóan ez a megoldás is sugárzásos hőátadást biztosít, vagyis a levegőt fokozatosan, rétegről-rétegre melegíti át egészen a padlóig.

 

Ennek köszönhetően egy 26 Celsius fokra állított mennyezetfűtés a padlón 24 Celsius fokot biztosít, míg a levegő hőmérséklete 20 Celsius fok lesz. A mennyezetfűtés így tökéletes hőérzetet biztosít számunkra. Ideális beállításnak nevezhetjük ezt a 26 Celsius fokot, hiszen ezen a mennyezeti felületi hőmérsékleten már tökéletes hőeloszlást kapunk a helyiségben, a bútorzat árnyékolása mellett is.

A padlófűtéssel kombinált használata során mindez alacsonyabb hőfok mellett is biztosítható, ami még gazdaságosabb fűtésszámlát eredményez.

 

Hűtés során a hideg levegő terjedésénél ugyanezt figyelhetjük meg. A mennyezethűtés először a környezetében lévő levegőt hűti le, majd fentről lefelé haladva a teljes helyiséget. 

Ezalatt a falakat, a bútorokat, a mennyezetet és a padlót is képes tartósan lehűteni. A klíma ezzel szemben nem szünteti meg a tárgyak és a falak hősugázását, így csak átmeneti megoldást biztosít a számunkra.

 

Mikor jó megoldás a mennyezetfűtés?

A mennyezetfűtés ideális választás új ingatlan építésekor vagy felújításkor is, hiszen a gipszkarton panelek gyorsan és egyszerűen telepíthetők. 

A könnyűszerkezetes ingatlanok tulajdonosainak még könnyebb dolguk van, hiszen ebben az esetben mindenképpen kerül kialakításra álmennyezet, ahová plusz költségek nélkül kiépíthető a rendszer.

Magas belmagasságú ingatlanok felújítása során is érdemes gondolnunk a mennyezetfűtésre, hiszen sokan építenek ki ilyenkor álmennyezetet, amibe már csak egy lépés a mennyezetfűtést is kialakítani.

 

A mennyezetfűtéshez ráadásul nincs szükség bontásra vagy újraburkolásra sem, szemben a padlófűtéssel, ami felújításnál már többletköltséget jelenthet. A mennyezetfűtés mindössze 10 centimétert vesz el a belmagasságból felújítás során.

A mennyezetfűtés emellett kiváló olyan helyiségek fűtésére is, ahol viszonylag sok bútor található, amik lefogják a leadott hő egy részét padlófűtés esetén.

Jól alkalmazható azokban a helyiségekben is, ahol viszonylag keveset tartózkodunk, ottlétünkkor azonban szeretnénk gyorsan tartós és gazdaságos meleget biztosítani.


Szeretnél még többet megtudni rendszereinkről? Keress minket bizalommal és megtervezzük neked álmaid otthonának fűtésrendszerét!

Pályázati logó