A lakásfelújítás során az egyik leglényegesebb szempont, hogy milyen hűtési-, illetve fűtési megoldást választasz. 

 

Hiszen nem mindegy, hogy adott esetben egy forró, nyári napon nyugodtan tudsz-e aludni éjszaka vagy épp nem-e fázik meg a gyermek a klímától. 

Ráadásul egy költséges beruházásról van szó, és egy rossz választással rengeteg pénzt dobhatsz ki az ablakon. Hogy ez ne történhessen meg, összeszedtük hogy melyik szobába milyen hűtési-, illetve fűtési megoldást érdemes választanod!

 

Milyen hűtést/fűtést válassz a hálószobába?

 

Hűtés és fűtés szempontjából hálószobába a split klíma tűnhet a legkézenfekvőbb választásnak, hiszen bármikor ki/be kapcsolhatod, és hamar lehűti a hálót. 

Ugyanakkor nem csak lehűteni, felfűteni is képesek a szobát, így két legyet üthetsz egy csapásra. Viszont csak engedély birtokában lehet őket felszerelni, ráadásul rendszeresen karban kell tartani és figyelni kell a szűrők tisztántartására is - ellenkező esetben könnyen allergiás reakciót okozhat.

 

Ezzel szemben a mennyezethűtés gazdaságosabb, ráadásul nem kell külön engedély sem a telepítésére. Ezenkívül a karbantartással is sokkal kevesebb gondod lesz - szemben egy klímával.

Az egység ráadásul nem csak hűteni-, fűteni is képes, így mindkettőről egyaránt gondoskodhatsz.

 

 

Milyen hűtést/fűtést válassz a nappaliba?

A nappaliba szintén sokan választják a split- (vagy mobil-) klímát, mint hűtési-, fűtési módot. Mivel azonban egy hálónál nagyobb helyiségről van szó ezt igencsak költséges lehet lehűteni és felfűteni.

 

A mennyezetbe integrált fűtő-hűtő rendszer gazdaságosan oldja meg a problémát, hiszen nagyságrendileg 20-30%-kal többet spórolhatsz a rezsiköltségeken.

Mivel nem a levegőt hűti le és fűti fel, hanem a felületet (mennyezetbe telepítve a födém felületét), így kellemes, egyenletes meleget/hideget biztosít. 

 

Padlófűtéssel kombinálva, megfelelő hőszigetelés mellett, pedig rendkívül hatékony a téli hidegben, hiszen felülről-, és alulról is egyenletesen leadja a hőt, egész nap kellemes hőérzetet biztosítva. 

 

Melyik a jó fűtés a fürdőszobába?

Kisebb fürdőszoba esetében jó ötlet lehet a padlófűtés, törölközőszárítóval kombinálva. Nagyobb (15-20 nm-es) fürdőszobánál viszont itt is érdemes elgondolkodni azon, hogy a mennyezeti fűtést és a padlófűtést párosítsd.

 

 

Mi a jó megoldás a gyerekszobába? 

A gyerekszobába olyan megoldást érdemes választani, ami nem keringeti a port a levegőben, ugyanakkor kellemes hideget-, illetve meleget áraszt. Mivel a padlóba-, mennyezetbe vagy a falba szerelhető fűtési rendszerek nem a levegőt fűtik fel, hanem a környezetet. 

 

Így elkerülhető, hogy a felverje a port - mint ahogyan például azt a radiátorok vagy klímák teszik.

 

Az integrált fűtési rendszerhez mindenképpen bontani kell?

Habár a bevezetőben felújítást említettünk, a legjobb, hogy mindehhez nem kell bontani. A fűtési rendszert ugyanis falba, padlóba vagy mennyezetbe is lehet integrálni, és egy gipszkartonnal mindezt láthatatlanná teheted.

 

Felkeltettük az érdeklődésedet?

Amennyiben szeretnél te is egy nem látható, mégis nagyon is jól érezhető fűtési-hűtési rendszert kialakítani az otthonodban, ami nem jár bontással, és hosszú távon is jó befektetés, vedd fel velünk a kapcsolatot. Árajánlatunk teljesen díj-, és kötelezettségmentes.

Pályázati logó