A nyár már a júniusi hónapban is igazán melegnek bizonyult, azonban még csak most jön a java! Az egyre melegebb nyári átlaghőmérséklet miatt pedig már nem elég csak a lehúzott redőny vagy egy ventillátor. Valami komolyabbra lesz szükség ahhoz, hogy a nyár átvészelhetőbbé váljon!

 

Ismerős a falhűtésrendszer? Ha még nem, akkor cikkünkben bemutatjuk nemcsak a felülethűtési rendszert, hanem annak működését és előnyeit is! Ha fontos a kellemes és élhető hőmérséklet az otthonában akkor is, amikor kint tombol a kánikula, akkor tartson velünk! Még nem késő telepíteni!


 

A falhűtés mibenléte

Az otthonok hűtésekor gyakran gondolunk költséges berendezésekre vagy elégtelen hatásfokú eszközökre. A falhűtés viszont nemcsak alacsony víz- és energiaköltségekkel működik, de még a hatásfoka is kielégítő! 

 

Maga a falhűtés egy korszerű és modern felülethűtési rendszer, ami nyáron képes a hűtésre. Azonban ha hidegre fordul az idő, akkor egyetlen gombnyomással fűtésrendszerré változtatható! Így nincs szükség kétféle berendezésre és két különféle beépítésre sem.

 

A rendszer a nagy mérete ellenére nem vesz el értékes teret a házunkból: sem a berendezéssel, sem pedig a csövekkel. Mivel egy falba építhető felülethűtésről van szó, ezért “láthatatlan” és tökéletesen illik a modern és letisztult enteriőrbe!

 

Leggyakoribb esetekben olyan ingatlanokban használatos, mint egy családi ház, egy nagyobb lakás, különféle sport vagy szabadidős stúdiók. Emellett óvodák, gyermekfoglalkoztató központok, praxisok,és akár tárgyalók, valamint irodák esetén is hasznos.

 

Hogyan működik a falhűtés?

A felépítését tekintve egy olyan speciális gipszkarton elemet kell felhelyezni a megfelelően előkészített falra, amibe a vékony átmérőjű csővezetékek vannak beépítve. A beépítés során az elemeket pontos illesztéssel és az illesztési hézagok kitöltésével kell felrakni. 

 

Miután az összes csővezeték a helyére lett rögzítve, akkor a rendszer bekötésre kerül a fűtési hűtési hálózatba. Ha minden megfelelően működik, jöhet is a kiválasztott burkolat, amelynek fontos tulajdonsága a hővezetés és a hőtartás. A hővezetéssel képes ugyanis a rendszer a megfelelő hőmérséklet biztosítására, illetve a hőtartással hosszabb ideig is megtartja a beállított hőt.

 

A működését tekintve a kisebb átmérőjű csővezetékekben kevesebb víz kering, mint más fűtésrendszerek esetében. Ezt a kevesebb vizet pedig hűtés esetén egy az egyben nem szükséges hűteni! Amennyiben téli üzemmódra kapcsolnánk, úgy a víz hevítéséről kazánnal is gondoskodhatunk. Mivel a rendszerben kisebb mennyiségű víz kering és elég csak 40-45°C körüli hőmérsékletre melegíteni azt, így kevesebb lesz az energia felhasználás is. 

 

Milyen előnyökkel számolhatunk még?

Mivel a falhűtés képes kiegyenlíteni a szoba hőmérsékletét, ezért sokkal jobb hőérzetet biztosít a helyiségben. Emellett a levegő hűtése helyett a felületeket hűti le, így a hatása is tartósabb!

 

Emellett a lassú hőátadás miatt nem keveri fel a port és az allergéneket, valamint nem “fújja meg” az ízületeket és a derekat. Így elkerülhetőek a különféle klímabetegségek, felfázások, megfázások és még az ízületi gyulladásos panaszok is.




 

Érdekel, hogy hogyan működik a falhűtés? Telepíttetni szeretnéd és kérdéseid lennének? Látogass el hozzánk vagy nézd meg youtube csatornánkat!

Pályázati logó