Otthonunk fűtési rendszerének kiépítésére választhatunk a hagyományos vagy a betonozás nélküli padlófűtés rendszerek közül is. Mindkettő rendelkezik a padlófűtés tipikus előnyeivel, azonban egy dologban különböznek! 

A padlófűtés nagyon népszerű a családok körében, hiszen kellemes hőérzetet biztosít otthonunkban, amivel leszokhatunk a folyamatos papucs és mamusz hordásáról és nem fogjuk felkapkodni a lábunkat a hideg padlóról, ha véletlenül mégis elfelejtenénk felvenni.

 

Legyen szó a hagyományos vagy a száraz padlófűtésről, mindkettő jól kombinálható más fűtésekkel is. Ha szeretnénk, érdemes mellé fal- vagy mennyezetfűtést választanunk. Ezek a fűtés típusok ugyanúgy működnek akárcsak a padlófűtés, viszont használatukkal még több meleget nyerhetünk, mindezt jóval kedvezőbb áron. 

 

A kellemes hőérzet miatt  a mennyezet vagy falfűtéssel ugyanis további 2-3 Celsius fokot nyerhetünk.

A padlófűtésnek számos előnye van, amiért érdemes megfontolni a ház fűtésrendszerének megválasztásakor, azonban nézzük meg, hogyan is készül a padlófűtés!

 

Új és használt ingatlanba is?

Igen! A hagyományos padlófűtés elemeket új ingatlan építésekor választják, hiszen szükséges hozzá a megfelelő vastagságú aljzatbeton kialakítása.

 

Felújítás esetén a régi, már meglévő aljzatbetont fel kellene verni és így kiépíteni a hagyományos padlófűtés rendszerét. A száraz padlófűtési rendszerek megjelenésével azonban már felújítás során is dönthetünk a padlófűtés mellett, jelentős többletmunka nélkül!

A száraz padlófűtés telepítéséhez ugyanis nincs szükség betonozásra, az elemek egyszerűen és gyorsan telepíthetőek. 

 

Hogyan telepíthető a padlófűtés rendszer?

A rendszer kialakításához szükségünk lesz a fő elemeken kívül számos alkatrészre is, amik segítenek egy egységes keringési rendszer kialakításában.

A hagyományos és a száraz padlófűtési rendszer egyes fázisokban, mint a betonozás eltérnek egymástól, azonban mégis igen hasonló rendszerekről beszélhetünk.

A példa kedvéért nézzük meg a hagyományos padlófűtési rendszer szükséges elemeit.

 

A térhálósított csövek stabil elhelyezéséhez szükségünk lesz az alátétlemezekre, amik precízen tartják majd az egymás mellé fektetett csöveket.

Ahhoz, hogy a víz megfelelően keringeni tudjon a rendszerben, az ehhez szükséges csapokra és elosztókra is szükségünk lesz.

Ha a csövek lehelyezésre kerültek és kiépítették a rendszer mögött álló szabályzókat, jöhet is az aljzatbeton. 

Rendszereinket komplett csomagként szállítjuk vásárlóink részére, így könnyedén kérhetsz árajánlatot oldalunkon és nem kell bajlódni a szükséges alkatrészek beszerzésével sem.

 

A kalkulátorba csak be kell írni a szoba méretét és máris láthatóvá válnak a szükséges anyagok és árak!

Ha pedig kíváncsi vagy, hogyan néz ki mindez a gyakorlatban, akkor látogass el a Youtube csatornánkra, ahol megnézheted élesben is a különféle fűtésrendszerek elkészítését!

Mindezt ráadásul egyenesen az otthonodba szállítjuk az ország egész területén!

Pályázati logó