Idén is hirtelen robbant be a forró nyár, így sokaknak azonnal a klímaszerelő juthat az eszükbe. Az otthon ugyanis még inkább befülledhet a forróságban, hiszen a légmozgás egyre ritkásabb lesz napközben. Emellett talán még estére sem hűl le annyira a levegő, hogy rendesen átszellőztethetővé váljon az ingatlan. 

 

Ráadásul egy esetleges home office-ban a koncentrálást és még a munkába bejárók számára a hazaérkezés utáni pihenést is megzavarhatja a mostanság betörő nagy meleg. Milyen megoldások léteznek a lakás vagy ház levegőjének lehűtésére, ha nem szeretnénk klímát telepíteni? Hogyan oldható meg egy hatékonyabb és energiatakarékosabb megoldás? Milyen rendszer segítheti a pihenésünket zajmentesen? 

 

A mennyezeti hűtésrendszer tökéletes megoldás lehet, ha választ keres a kérdésekre! De hogyan is történik a telepítése? Cikkünkből kiderül!


 

Hogyan működik a mennyezeti hűtés? 

A telepítés után egyszerűen csak olyan hőfokra kell állítani a termosztátot, amilyen a számunkra ideális; ezután megkezdődik a lakás vagy ház lehűtése. A burkolat mögötti speciális panelben csővezetékek húzódnak, melyekben hideg víz kering. Ennél fogva a hideg víz lehűti az adott burkolatot, így az egész felület egy nagy hűtőelemként szolgál. 

 

A felület lehűtésével nincs szükség a levegő keringetésére: a felület ugyanis áthűti a közvetlen közelében lévő levegőt is, ami ezután helyet cserél a melegebb levegővel. A folyamat folytatódik: a helyet cserélő meleg levegő szintén lehűl és átadja a helyét a következő adag meleg levegőnek. 

 

A folyamat végére a helyiség kellemes, a használó által beállított hőmérsékletűvé válik. Ráadásul nemcsak a levegőt, de a helyiségben lévő bútorokat is képes lehűteni ez a módszer, így a testünk már nem vesz fel plusz hőt a környezetéből.

 

A hűtés tehát biztosítja számunkra a megfelelő hőérzetet, emellett elveszi a bútorok hősugárzó képességét is, mivel lehűti azokat. Sokkal gazdaságosabb megoldást nyújt, mint más hűtőberendezések! Itt csupán a vékonyabb csövekben futó hideg víz keringetésének és magának a víznek a költségét kell megfizetni! Bátran hűthetünk tehát, mivel az áramszámla sokkal alacsonyabb lesz egy hagyományos klímaberendezéssel szemben. Óriási előny ráadásul, hogy a mennyezeti hűtés télen akár fűtési rendszerként is szolgál.

 

Hogyan építhető be?

Már tisztáztuk a rendszer működését, most viszont térjünk rá a telepítésére! A mennyezeti hűtés ideális választás bármilyen lakásba, házba vagy akár egy óvodába is. Legyen szó új építésű vagy használt ingatlanról, a gipszkarton panelek egyszerűen beépíthetőek Így nincs szükség semmiféle komolyabb építkezési munkálatra. 

 

Első lépésként a speciális gipszkarton elemeket fix tartó felületre kell rögzíteni, majd a csővezetékezés is megtörténhet. Az illesztéseknél ajánlott fugaragasztóval kitölteni a megmaradt réseket a tökéletes zárás érdekében. Miután készen van, feltehető a burkolat is: például egy álmennyezet vagy bármi, ami jól vezeti a hőt.

 

Sokan tartanak attól, hogy ez a művelet túlságosan elnyomja majd a teret, azonban ettől nem kell tartani. A mennyezeti fűtés mindössze 10 centiméter helyet vesz el a helyiség magasságából, cserébe kifejezetten esztétikus, láthatatlan rendszerrel gazdagítva otthonunkat. 



Tudj meg még többet a rendszereinkről! Keress minket bizalommal, hogy megtervezhessük neked otthonod mennyezeti hűtésrendszerét!

Pályázati logó