Gyermekeinkben van a jövő, ezért érdemes nekik mindent megadni, amire szükségük van. Ahhoz, hogy egy élhetőbb világot teremtsünk nekik, érdemes már kisebb korban is erre nevelni őket. Ha már úgyis fűtéskorszerűsítésre kerül a sor, miért ne lehetne egy modern és hatékony rendszerre váltani? Milyen előnyei vannak a felületfűtési rendszereknek abban az esetben, ha óvodába telepítenék?

 

Energiahatékonyság és környezetvédelem

A felületfűtési rendszerek használata nemcsak az óvoda rezsiköltségét csökkenti le nagymértékben, de még a környezetre is jó hatással van. A kevesebb vizet és áramot igénylő rendszer ugyanis nem terheli úgy a bolygónkat, mint a hagyományos, korábbi fűtésrendszerek. Nincsenek káros kibocsátások és nagymértékű energiahasználat sem. 

 

Ha pedig tisztán zöld forrásból valósítaná meg az óvoda a projektet, akkor érdemes beruházni egy napelemes rendszerre is. Az alternatív energiaforrás ugyanis akár támogatásból is elérhető, ráadásul a teljes áramköltséget is fedezheti!

Miért ne ismerhetnék meg az energiahatékonyságot és akár a tiszta energiák fontosságát már kisebb korban a gyerekek? 

 

Miért olyan jó?

A hűvösebb időszakban többször kell olyan foglalkozást tartani, ahol a gyerekek a földön ülnek? A falnak döntik a hátukat? De akár a játék közben is szeretnek inkább a földön lenni? A padlófűtés miatt elkerülhető a felfázás és a megfázás is. Emellett nem kell a nehezen tisztán tartható szőnyeggel sem bajlódni!

 

Több allergiás gyermek is jár az oviba? Állandóan tüsszögnek, vakaróznak, vagy más tüneteket produkálnak? Érdemes megszüntetni a baj forrását! A padlófűtés alacsony hőfokának köszönhetően nem ad nagy löketet a földön lévő allergéneknek, így azok nem is szállnak fel a  levegőbe. Sűrű takarítás mellett pedig a padlón is csökkenthető a számuk!

 

Kiváltható a klíma és az ezzel járó allergiás reakciók! A mennyezeti és fali fűtés ugyanis tökéletesen ellátják a feladatot, így nincs szükség még egy plusz berendezésre!

 

Felületi fűtés-hűtés 

Egy óvodában nagy terek vannak, amiket igenis fűteni kell a hűvösebb évszakokban. Ha pedig a nyári meleget hűtenénk le egy kicsit, akkor a mennyezet és a fal képes lesz erre a termosztát átállításával. A felületfűtési rendszerek teljes mértékben képesek erre:

 

  • padlófűtéssel,

  • falfűtéssel, fali hűtéssel,

  • mennyezetfűtéssel, mennyezeti hűtéssel.

 

A rendszer kisebb csővezetékekből áll, amelyben a körülbelül 40-45 °C-ra melegített víz kering hűvös időszakban, míg nyáron hideg vizet érdemes keringetni. A speciálisan kialakított, könnyű elem magába foglalja a csöveket, így egy helyben tartja azokat. Ráadásul a megfelelően szigetelt és lerakott felületi fűtésre szinte bármilyen burkolat kiválasztható! A lényeg, hogy az anyag tömör és lehetőleg hővezető és akár hőtartó is legyen. 

 

Ilyen például egy padló esetén a kő és a járólap, valamint a különféle tömör fából készült burkolatok. Azonban a laminált padló vagy a linóleum is jó szolgálatot tehet, hiszen ezek is jó hővezetők. A legjobb pedig mégiscsak a kő marad, hiszen ez tartja a legtovább a hőt. Ha viszont a falra vagy a mennyezetre gondolkodunk, ugyanezek lesznek a szempontok.


 

Ajánlatot kérnél vagy csak kérdeznél még? Keress minket bátran elérhetőségeink egyikén! Szívesen segítünk!

 

Pályázati logó