Cikkünkben megmutatjuk, miért is érdemes a padlófűtést választani, ráadásul mindezt akár betonozás nélkül is!

 

#1 tévhit: A padlófűtés drága dolog!

 

Otthonunk építésekor vagy felújításakor sok pénzt költünk el, ezért sokszor nem a jó végén közelítjük meg a dolgokat. Habár a padlófűtésről elmondható, hogy telepítése költségesebb a radiátoros megoldásnál, hosszú távon kell gondolkoznunk!

Amíg a radiátorok a meleget általában a nyílászárók környékén termelik, addig a padlófűtés egyenletes hőt bocsát ki. Azt már mindenki tudja, hogy a meleg levegő felfelé száll, így a padlóból érkező meleg a szoba teljes területén terjed. 

Ennek köszönhetően akár 2-3 C fok különbséget is spórolhatunk, vagyis amíg a radiátorokkal 23 C fokra szeretnénk felfűteni a lakást, addig a padlófűtés termosztátot elég csak 20 C fokra állítani. Az eredmény ugyanaz!

Az a pár fok pedig használattól függően 10-15% spórolást is jelent a fűtésszámlán, ami lássuk be, nem kevés. 

Egy családi ház építésekor legalább 10-15 évre tervezünk, így a fűtésre szánt költségvetést is ebben a viszonylatban kell mérlegelnünk. 

A padlófűtés telepítése hozzávetőleg 20-30 százalékkal kerül többe, de láthatjuk, hogy idővel ez szépen megtérül számunkra. Másrészt azt sem érdemes elfelejteni, hogy sokkal kellemesebb hőérzetre számíthatunk, mint a radiátoros fűtés esetében.

 

#2 tévhit: Hiba esetén fel kell bontani a padlót!

 

Gondolhatnánk, ez teljesen logikus, hiszen az egész ház padlózatát csövek borítják, amire még jön a betonozás is és mi lesz, ha valami hiba folytán hozzá kell nyúlni? 

A felvetés jogos, azonban a padló felbontására sosem fog sor kerülni! 

Mikor a padlófűtés rendszer kiépítésre kerül, a burkolás előtt nyomás próbának teszik ki, így az esetleges hibák még időben kiderülnek és könnyen javíthatóak. 

A későbbi használat során előforduló probléma lehet, hogy a rendszerbe levegő kerül, így a benne lévő víz nem tud rendesen áramolni. Ebben az esetben sincs szükség a padló felszedésére, elegendő csupán légteleníteni a rendszert és minden mehet tovább!

 

#3 tévhit: Allergiásoknak semmiképp!

 

Megváltozott életmódunknak köszönhetően az allergia szinte már népbetegség, köztük a porallergia is sokaknak okoz kellemetlen tüneteket. 

A padlófűtéssel szembeni félelmek között gyakran szerepel indokként, hogy a felfelé áramló meleg levegő megmozgatja a padlón és a szőnyegben megülő port, ezzel terhelve az allergiás lakók szervezetét. 

Ez az állítás azonban nem igaz, ugyanis a padlófűtés nem mozgatja meg a levegőt a meleg által, csupán sugározza a hőt, így nincs hatással a padlón megülő porszemekre sem. A radiátoros fűtés ezzel szemben működése során keringteti a levegőt, vagyis a környezetében lévő porszemek állandó mozgásba kerülnek.

 

#4 tévhit: A padlófűtés nem ad elég meleget!

 

Amíg a radiátoros fűtés rétegzi a belőle áramló meleg levegőt, addig a padlófűtés a sugárzásos hőeloszlásnak köszönhetően egyenletesen osztja el a meleget.

Mindezt úgy kell elképzelni, hogy a radiátorból érkező meleg felfelé halad, így egy idő után több meleg levegő áll meg a szoba felső szektorában.

A padlófűtésből érkező meleg pedig rétegenként sugározva adja át a hőt egyre feljebb, vagyis a legfelső légréteg lesz a legkevésbé meleg. Így a talpunknál képződik a legmelegebb légréteg, aminek köszönhetően sokkal melegebbnek érezzük a környezetet és sokkal kevésbé fázunk. 

Ennek köszönhetően a padlófűtés alacsonyabb hőfokra állítva is jobb hőérzetet ad, mint a radiátorok.

 

#5 tévhit: A padlófűtés nem jó, ha felújítás előtt állunk!

 

Ez az egyik leggyakoribb tévhit, amivel találkozunk, hogy a padlófűtés kiépítése körülményes, betonozást igényel, ami felújítás során macerás, mert a már kiöntött korábbi padlót fel kell verni hozzá. 

Mindez így is volt, amíg meg nem jelent a száraz padlófűtés, vagyis a nálunk kapható Renova padlófűtés rendszer. 

A száraz padlófűtés rendszer betonozás nélkül lerakható, így kiválóan alkalmazható felújítások során is. A telepített rendszerre hideg vagy meleg burkolati elemek egyaránt lerakhatóak, ráadásul már 35-40 perc alatt felmelegszik, a betonozott padlófűtés 4-5 óra felfűtési idejével szemben.

 

Ha szeretnéd otthonod melegét a mi kezünkbe adni, munkatársaink szívesen állnak rendelkezésre bármilyen felmerülő kérdés esetén!

 

Pályázati logó