Hiába szeret valaki főzni, ha a konyha levegője és padlója jéghideg. Szinte süti a talpunkat a hideg padló az otthoni papucson keresztül is? Nincs ennél rosszabb érzés, mégis ott kell állni a főzés vagy a mosogatás miatt. Némelyik lakásban sajnos elég elszigetelt ez a helyiség, ráadásul előfordul, hogy még a nagy belmagasság is hozzátesz a borzongató hideghez. 

 

Hiába a konvektor, arra az egy órára igazán pénzkidobás bekapcsolni, a lehűlt falakat pedig úgysem melegíti át ennyi idő alatt. A nap 24 órájában járatni viszont nagyon drága mulatság lenne a téli hónapokban úgy, hogy a munkahely miatt egész nap nem vagyunk otthon.

 

További probléma, ha mi fűtünk de a szomszédunk nem, hiszen így a vele találkozó falainkat nem csak félig, de teljesen fel kell melegíteni. Emellett ha mi lejjebb vesszük a fűtést, úgy a fal hamarabb kihűl, hiszen a másik oldalról sem kap hőt.

 

Házak esetében ráadásul számolni kell azzal is, hogy a földszinten még hidegebb a konyha. Míg a lakásokban van esély arra, hogy a szomszédok által fűtött helyiségek melege a mi padlónkat is átmelegíti valamennyire, úgy egy kertes házban ilyen nincs. 

 

További probléma lehet a nem megfelelő mennyiségű vagy kapacitású fűtőegység, vagy egy elromlott és megjavíthatatlan konvektor. Sajnos ma már egyre nehezebb olyan szerelőt találni, akinek a keze alatt nem csak ideig-óráig működik a konvektor, így érdemes korszerűbb rendszeren elgondolkodni.


 

Milyen egészségügyi kockázatai lehetnek a hideg konyháknak?

A kellemetlen érzésen túl idővel sajnos többféle betegséggel is szembesülhetünk. Elsőként érkezhet a felfázás, ami többeknél is égő érzést és gyakori vizelési ingert jelez. A fájó és egyben idegesítő tünetek nagyjából egy hétig tartanak, azonban ha nem teszünk a kiváltó ok ellen, akkor rendszeres vendégünk lehet ez az egészségügyi probléma, amiből komolyabb betegségek is lehetnek.

 

Sokan nem tudják, de akár a lábról is meg lehet fázni. A megfázás tüneteit mindenki ismeri: orrfolyás, tüsszögés, esetleg köhögés. Főleg ebben a járványos időszakban érdemes vigyázni magunkra, hiszen a legyengült immunrendszer fogékonyabb a vírusokra is.

 

A hideg (és nedves) helyiségekben gyakrabban megtelepedhet akár a rejtett penész is, ami légzőszervi megbetegedéseket: elsősorban allergiát, asztmás tüneteket és tüdőbetegséget okozhat.

 

Hogyan oldja meg a problémát a száraz padlófűtés?

Használt ingatlanba utólag is beépíthető egy száraz padlófűtési rendszer akár pár napon belül. A beépítés után igazán alacsony rezsi költséggel számolhatunk, ami már néhány éven belül megtérül a másik fűtési rendszerhez képest. 

 

Az alacsonyabb költséget pedig a  rendszer hatékony működése biztosítja, melyet egy beépített szabályozó rendszerrel érünk el. A kisebb átmérőjű csőkígyó kevesebb vizet keringet, miközben alacsonyabb hőfokra is elég felmelegíteni, így mind a víz-, mind az áramszámlán is sokat spórolhatunk. 

 

A padlófűtés nemcsak meleget termel, hanem egyenletesen el is osztja azt láthatatlan módon, ráadásul egyáltalán nem vesz el helyet a térből, mint ahogyan egy konvektor tenné. 

 

Megszüntetnéd végre a hideg konyhát és a hideg helyiségeket? Száraz padlófűtési rendszer beépítéséhez vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén!

Pályázati logó