Otthonod felépítése vagy felújítása előtt a falfűtési rendszerre esett a választásod? Ez nemcsak esztétikailag, de energetikailag és környezetvédelmi szempontból is sokkal hatékonyabb megoldás, mint egy radiátoros fűtési rendszer!

 

A kevesebb víz-, áram- és fűtőanyag-használatának köszönhetően hosszabb távon igencsak gazdaságossá teheted a ház fűtését, hiszen a falfűtési rendszerben sokkal kevesebb víz kering, mint a hagyományos radiátoros megoldásnál. 

 

Ráadásul a felfűtés során nemcsak kisebb víztömeggel kell számolni, hiszen ezt a keringetett vizet elegendő alacsonyabb hőmérsékletre felfűteni a megfelelő komfortérzethez.

 

A falfűtésnek számtalan előnye van még, de nézzük meg, hogy hogyan is tervezheted meg lakásod fűtési rendszerét!




 

Az első lépések a fűtési rendszer tervezése során

A falfűtés kiépítése remek választás szinte bármilyen ingatlan esetében, azonban első lépésként érdemes ellenőriztetni az ingatlan falazatát hőtechnikai és páradiffúziós szempontból. Emellett pedig figyeljünk arra is, hogy a rendszerenek legyen kialakított vízvételi helye.

 

Ezen felül érdemes meghatározni, hogy milyen jellegű vízfűtő rendszert szeretnénk működtetni a falfűtéshez. A leggyakoribb választás az egyedi kazán vagy a cirko, de akár elektromos fűtőpanellel vagy megújuló energiaforrással és hőszivattyúval is működtethető a ház falfűtése. 

 

A fűtés tervezésekor ma már alapvető, hogy a rendszer ne csak fűtésre, hanem hűtésre is használható legyen. Falfűtési rendszereink a vizes működésük által képesek megteremteni ezeket a feltételeket úgy, hogy egy szabályozó használatával beállíthatjuk a kellő hőmérsékletet. Legyen ez a téli fűtés vagy akár a nyári hűtés!

 

Hogyan tervezzük meg a hőterhelést?

 

Ha a fentiekkel megvagyunk, határozzuk meg a várható hőterhelést egy elnagyoltabb kalkulációval, melyre az alábbi példa remek segítséget nyújthat!

 

A falfűtés tervezése során vegyük figyelembe, hogy nagyjából 40-45°C fokos vízhőmérsékletre lesz szükségünk ahhoz, hogy körülbelül 20°C fokos belső hőmérsékletet érjünk el otthonunkban. 

 

Ennek energiaigénye nagyjából 85 Wattra tehető négyzetméterenként. Ha fűtési rendszerünket hűtésre is alkalmaznánk, akkor a fenti 85 Watt helyett körülbelül 45 Wattal kell számolnunk egy négyzetméterre vetítve. Ebből meghatározható a helyiségek hőszükséglete.

 

A fenti előzetes és egyszerű számítás segíthet a tervezési folyamatban, azonban a pontos számokat, illetve a környezeti lehetőségeket és megoldásokat érdemes inkább a kivitelezőre bízni. 

 

A számítás során ugyanis felmerülhetnek olyan kérdések is, hogy a falfűtést szeretnénk-e mennyezeti vagy padlófűtéssel is kombinálni. A pontos számításokhoz tehát szükséges felmérni a kiépítés feltételeit.

 

Hová fordulhatok, ha a rendszer tervezését inkább profikra bíznám?

Egy falfűtési rendszer megtervezése nem feltétlenül egyszerű, hiszen rengeteg olyan szempontot is figyelembe kell venni, amire cikkünk rövidsége miatt nem tértünk ki. A szóbanforgó szempontok viszont bonyolítják a számolási, tervezési és kivitelezési folyamatot, illetve a telepítés helyét is érdemes ellenőriztetni.

 

Tervező-kivitelező vállalkozásként szakértő segítséget nyújtunk mindazoknak, akiknek energia szempontjából is hatékony falfűtési rendszerre lenne szüksége. 

 

Kérj segítséget munkatársainktól, hogy meghatározhassuk a rendszer pontos árát és a kiépítés lehetőségeit otthonodban!

Pályázati logó