Amikor már baba van a családban, olyankor lelkes izgalommal várjuk a fejlődési szakaszait. Mikor fordul az oldalára, mikor tud felülni, mikor kezd el végre mászni? Azonban szülőkként más teendőket is el kell végeznünk a házban, így nem mindig lehetünk pontosan ott, ahol a kicsi van. 

 

Természetesen megkeressük azt a helyet, ahol nem fázik meg, de mi van akkor, ha elmászik? Ha nekidől a falnak? Hogyan tudjuk aggódás nélkül mégis megcsinálni az ebédet, kitakarítani, vagy akár a másik babával foglalkozni? Cikkünkben kitérünk a megoldás lehetőségére!

 

Ha úgyis korszerűsítésre kerül sor, akkor kezdjük itt!

A baba érkezésével mindig szükség van az aktuális ingatlan átalakítására vagy akár eladására. Amennyiben az eredeti lakás kicsinek bizonyul majd 3 főre, úgy az új lakásba érdemes már úgy beköltözni, hogy a friss kiscsalád ne a felújítási munkálatokból érkező port szívja. Ha pedig már újabb kicsi érkezik, bizony idővel neki is szüksége lehet egy új szobára.

 

A felújítás vagy korszerűsítés során érdemes megvizsgálni a burkolatok, a nyílászárók és a fűtési rendszer állapotát. A rosszul záródó nyílászárók ugyanis rengeteg hőt engednek ki a lakásból, amellett, hogy a zajt beengedik. 

 

A kicsi nyugalma és egészsége érdekében érdemes ezt mihamarabb megoldani. Amennyiben nincs keret az ablakok cseréjére úgy ajánlott egyesével nekifogni, vagy akár egy barkács üzletekben kapható ablakszigetelő szalaggal ellátni. Már ez is sokat segíthet a problémán. 

 

A fűtési rendszer azonban komolyabb kitérőt igényel. Egy régi konvektor sajnos hatalmas számlát produkál még úgy is, ha éppen a fázáshatáron tartjuk sokszor a láng erősségét. Egy baba immunrendszere még nem elég erős, ezért könnyen megfázik, illetve az allergia kockázata is megnövekedhet a konvektor által felvert allergének miatt.

 

Amikor pedig már tud mászni, akkor akár észrevétlenül is felfázhat a hideg padlón például legózás vagy barbizás közben. A mászkálós időszakban pedig elég csak egy pillanat, amikor nem figyelünk és máris megtörténik a baj: megégetheti magát a konvektorral. 

 

Mi lehet a megoldás? 

A felületfűtési rendszerek korszerűek és alacsony rezsiszámlával kalkulálhatunk velük. Használatával elkerülhető az égési sérülés veszélye, egyenletes meleget ad a lakásban, ráadásul környezetbarát megoldást is jelent. A telepítése pedig csupán pár napba telik a terület méretétől függően.

 

De milyen felületfűtési rendszerek léteznek? 

A padlófűtés alapvető fontosságú a kicsi felfázásának, megfázásának elkerülésére, azonban egy nagyobb házban már érdemes elgondolkodni a fali, illetve a mennyezeti fűtésen is. Míg egy panellakásban a szomszédos lakások is fűtve vannak, addig a családi házakra csak úgy ömlik az időjárásból eredő hideg. 

 

Ha a kicsi nekidől a falnak mesenézés vagy játék közben, akkor könnyen megfázhat, vagy akár tüdőgyulladás is lehet a vége. Ajánlott ezért a falfűtést is telepíteni, ami szintén kevés időt vesz igénybe. Ha pedig eljön a nyári kánikula, a fal- és mennyezetfűtés még klíma rendszerként is kitűnően funkcionál!


 

Fontos számodra a babád és a családod egészsége? Felületfűtési rendszerekkel kapcsolatban keress minket elérhetőségeink egyikén!

Pályázati logó